Judo

Harjoituskalenteri & tapahtumat

Etusivu / Judo / Harjoituskalenteri & tapahtumat

Katso täältä tunti- ja ryhmäkuvaukset

Poikkeusaikoja

Meido-kanin harjoitussalit ovat kiinni toistaiseksi koronatilanteen vuoksi.

Kaikki harjoitukset ja tapahtumat on peruutettu.

Tilannetta seurataan päivittäin ja muutoksista tiedotetaan nettisivuilla ja facebookissa.

Harjoituskalenteri (13.1.-31.5.2020)

Meido-kan kevät 2020 harjoitusvuorot (ks. Katso poikkeusajat kalenterin alapuolelta)

Maanantai Tiistai Keskiviikko Torstai Perjantai Lauantai Sunnuntai
07.00
Aikido
Aikido aikuiset
07.00
08.30
Dan-kokeeseen valmentautuminen
07.15
07.30
Judo
Pysty
07.30
08.30
Eki
JudoVapaaharjoitus aamuvirkuille aikuisille
07.45
08.00
Judo
Märskyn treenit
08.00
09.30
JudoMäkelänrinteen lukion aamutreenit
08.15
08.30
08.45
09.00
Judo
Märskyn treenit
09.00
10.30
JudoMäkelänrinteen lukion aamutreenit
Judo
Märskyn treenit
09.00
10.30
JudoMäkelänrinteen lukion aamutreenit
09.15
09.30
Judo
Päiväkotiryhmät
09.30
11.00
Hessu
09.45
10.00
10.15
10.30
Aikido
Aikido aikuiset
10.30
12.00
Perustekniikka / Vapaaharjoittelu
Judo
Mimmijudo
10.30
12.00
Maija
JudoNaisten ja tyttöjen oma judoryhmä. Tervetuloa kokeilemaan! Sopii aloittelijoista kokeneempiin!
10.45
11.00
11.15
11.30
11.45
12.00
Judo
Perhejudo
12.00
13.30
Tarja, Nico, Janne
JudoLapsi vanhemman kanssa! Tervetuloa kokeilemaan!
Judo
Muksujudo U9
12.00
13.00
Mari, Nea
JudoMuksujen ryhmä alle 8 vuotiaille. Sopii myös aloittelijoille!
12.15
12.30
12.45
13.00
Judo
7-11v jatkoryhmä
13.00
14.00
Juha, Johannes
13.15
13.30
13.45
14.00
Aikido
Aikido junnut
14.00
15.30
Junnutiimi
Judo
8-12v aloitteleva ryhmä
14.00
15.30
Juha, Aleksi
JudoTervetuloa kokeilemaan! 2 ensimmäistä viikkoa ilmaiseksi!
14.15
14.30
14.45
15.00
Judo
Koulujudo
15.00
16.00
Hessu
JudoKoulun iltapäiväkerho harjoittelemassa judoa.
15.15
15.30
15.45
16.00
Judo
Oheislajiharjoitus muille lajeille
16.00
17.00
Ana, Robin, Hirchla
JudoKäpylän Pallon Juniorit harjoittelemassa judoa omassa oheislajitreenissä.
Judo
Oheislajiharjoitus muille lajeille
16.00
17.00
Ana, Robin, Hirchla
JudoKäpylän Pallon Juniorit harjoittelemassa judoa omassa oheislajitreenissä.
Judo
Oheislajiharjoitus muille lajeille
16.00
17.00
Ana, Robin, Hirchla
JudoKäpylän Pallon Juniorit harjoittelemassa judoa omassa oheislajitreenissä.
Judo
Oheislajiharjoitus muille lajeille
16.00
17.00
Ana, Robin, Hirchla
JudoKäpylän Pallon Juniorit harjoittelemassa judoa omassa oheislajitreenissä.
Judo
Perhemuksujudo
16.00
17.00
Pekka
JudoPerhemuksujudoa vanhemman kanssa. Tervetuloa kokeilemaan!
16.15
16.30
16.45
17.00
Aikido
Aikido junnut
17.00
18.00
Junnutiimi
Judo
jatko 7-11 v
17.00
17.45
Arttu
JudoJunnut/M25 ryhmä
Judo
Muksujudo U8
17.00
17.45
Arttu
JudoSopii aloitteleville muksuille 4-vuotiaista lähtien! Tervetuloa kokeilemaan!! Huom. Sunnuntaina on toinen ryhmän treeni!
Judo
Junnut U9
17.00
17.45
Pasi, Arttu
Judo
11-16v nuorten ryhmä
17.00
18.15
Kisaryhmä vetää
JudoKisaryhmän vuorovedoin vetämä nuorten treeni!
17.15
17.30
17.45
Karate
Juniorit
17.45
19.00
Judo
10-16v jatkoryhmä
17.45
19.00
Eki, Sami
JudoNuorten jatkoryhmä harjoittelee tekniikkaa ja ottelemista.
Judo
7-11 v jatkoryhmä
17.45
19.00
Pasi, Arttu
18.00
Aikido
Aikido aikuiset
18.00
19.30
Tom Granström 6.dan, Jyri Sillanpää 2.dan
Aikido
Aikido aikuiset
18.00
19.30
Tiina Manderbacka 6.dan, Jarno Elovirta 2.dan
18.15
Judo
Randoritreenit
18.15
20.00
Aku, Pete
JudoVapaamuotoinen randoriharjoitus nuorille sekä aikuisille.
18.30
18.45
19.00
Karate
Aikuiset
19.00
20.15
Judo
Aikuisten kuntojudon tekniikkaharjoitus.
19.00
20.30
Janne
JudoSopii kaikille aikuisille keltaisesta vyöstä ylöspäin!
Judo
Randori
19.00
21.00
Esa
JudoVaativa randoriharjoitus. Tervetuloa haastamaan itsesi!
19.15
19.30
Katori
Katori
19.30
21.00
Pertti Lehväslaiho
KatoriKatorin ohjaajana toimii Pertti Lehväslaiho. (kplaiho (a) gmail . com)
Aikido
Aikido aikuiset
19.30
21.00
Perustekniikka / Vapaaharjoittelu
19.45
20.00
20.15
Aikido
Aikido aikuiset
20.15
21.45
Pertti Lehväslaiho 6.dan, Kimmo Savolainen 1.dan
20.30
Karate
20.30
22.00
20.45
21.00
Katori
Katori
21.00
22.30
Pertti Lehväslaiho
KatoriKatorin ohjaajana toimii Pertti Lehväslaiho. (kplaiho (a) gmail . com)
21.15
21.30
21.45
22.00
22.15

Maanantai

  • Judo Oheislajiharjoitus muille lajeille · Ana, Robin, Hirchla
    16.00 - 17.00
  • Aikido Aikido junnut · Junnutiimi
    17.00 - 18.00
  • Aikido Aikido aikuiset · Tom Granström 6.dan, Jyri Sillanpää 2.dan
    18.00 - 19.30
  • Katori Katori · Pertti Lehväslaiho
    19.30 - 21.00

Tiistai

  • Judo Pysty · Eki
    07.30 - 08.30
  • Judo Märskyn treenit
    09.00 - 10.30
  • Judo Oheislajiharjoitus muille lajeille · Ana, Robin, Hirchla
    16.00 - 17.00
  • Judo jatko 7-11 v · Arttu
    17.00 - 17.45
  • Karate Juniorit
    17.45 - 19.00
  • Karate Aikuiset
    19.00 - 20.15
  • Aikido Aikido aikuiset · Pertti Lehväslaiho 6.dan, Kimmo Savolainen 1.dan
    20.15 - 21.45

Keskiviikko

  • Judo Märskyn treenit
    09.00 - 10.30
  • Judo Koulujudo · Hessu
    15.00 - 16.00
  • Judo Oheislajiharjoitus muille lajeille · Ana, Robin, Hirchla
    16.00 - 17.00
  • Judo Muksujudo U8 · Arttu
    17.00 - 17.45
  • Judo 10-16v jatkoryhmä · Eki, Sami
    17.45 - 19.00
  • Judo Aikuisten kuntojudon tekniikkaharjoitus. · Janne
    19.00 - 20.30
  • Karate
    20.30 - 22.00

Torstai

  • Aikido Aikido aikuiset · Dan-kokeeseen valmentautuminen
    07.00 - 08.30
  • Judo Oheislajiharjoitus muille lajeille · Ana, Robin, Hirchla
    16.00 - 17.00
  • Judo Junnut U9 · Pasi, Arttu
    17.00 - 17.45
  • Judo 7-11 v jatkoryhmä · Pasi, Arttu
    17.45 - 19.00
  • Judo Randori · Esa
    19.00 - 21.00
  • Katori Katori · Pertti Lehväslaiho
    21.00 - 22.30

Perjantai

  • Judo Märskyn treenit
    08.00 - 09.30
  • Judo Päiväkotiryhmät · Hessu
    09.30 - 11.00
  • Aikido Aikido aikuiset · Tiina Manderbacka 6.dan, Jarno Elovirta 2.dan
    18.00 - 19.30
  • Aikido Aikido aikuiset · Perustekniikka / Vapaaharjoittelu
    19.30 - 21.00

Lauantai

  • Aikido Aikido aikuiset · Perustekniikka / Vapaaharjoittelu
    10.30 - 12.00
  • Judo Perhejudo · Tarja, Nico, Janne
    12.00 - 13.30
  • Aikido Aikido junnut · Junnutiimi
    14.00 - 15.30

Sunnuntai

  • Judo Mimmijudo · Maija
    10.30 - 12.00
  • Judo Muksujudo U9 · Mari, Nea
    12.00 - 13.00
  • Judo 7-11v jatkoryhmä · Juha, Johannes
    13.00 - 14.00
  • Judo 8-12v aloitteleva ryhmä · Juha, Aleksi
    14.00 - 15.30
  • Judo Perhemuksujudo · Pekka
    16.00 - 17.00
  • Judo 11-16v nuorten ryhmä · Kisaryhmä vetää
    17.00 - 18.15
  • Judo Randoritreenit · Aku, Pete
    18.15 - 20.00
Maanantai Tiistai Keskiviikko Torstai Perjantai Lauantai Sunnuntai
11.00
Aikido
Aikido aikuiset
11.00
12.30
Leena Jääskeläinen 3.dan, Sinna Sydänlampi 1. kyu
11.15
11.30
11.45
12.00
Judo
Kilpailijoiden tekniikka ja randori
12.00
13.30
Tapani, Ana
JudoSM 2020 ryhmä. Tavoitteena menestyminen SM kisoissa 2020
12.15
12.30
Judo
Tekniikkaharjoitus
12.30
14.00
Antti
12.45
13.00
13.15
13.30
Judo
Aikuisten alkeisryhmä
13.30
15.00
Antti, Pasi, Olli
JudoAikuisille aloittelijoille sopiva ryhmä!
13.45
14.00
Judo
Tekniikka- ja randoriharjoitus kilpailijoille
14.00
15.30
Ana, Tapani
14.15
14.30
14.45
15.00
Judo
Mattopainoitteinen eli newaza harjoitus
15.00
16.30
Anne, Sara
JudoSopii kaikille mattojudosta kiinnostuneille!
15.15
15.30
15.45
16.00
16.15
17.00
Judo
Nuoret + Mimmijudo
17.00
18.30
Johannes, Maija
JudoSopii aloittelijoille ja lajia jo harrastaneille.
Judo
U18 + Naiset
17.00
18.30
Judoliitto
Judo
Aikuisten alkeisryhmä
17.00
18.30
Antti, PasiH, Olli, Anne
JudoAikuisille aloittelijoille sopiva ryhmä!
Judo
8-12v Alkeisryhmä
17.00
18.30
Pekka, Olli
Karate
Juniorit
17.00
18.15
17.15
17.30
Judo
10-15v jatkoryhmä + mimmijudo
17.30
19.00
Pete, Maija
17.45
18.00
18.15
Karate
Aikuiset
18.15
19.30
-
18.30
Judo
Tekniikka/Randori - Kuntojudo, nuoret ja kilpailijat yhdessä
18.30
20.00
Saku, Ana, Antti
JudoIntensiivinen harjoitus, joka sopii kaikille keltavöisestä ylöspäin.
Judo
U21 + Aikuiset Randori
18.30
20.00
Etelä-Suomen judo
Aikido
Aikido aikuiset
18.30
20.00
Michael Saarikoski 1.dan, Martti Kostamoinen 1. dan, Harri Sirpoma 1. kyu
Judo
Tekniikkaharjoitus aikuisille ja nuorille
18.30
20.00
Antti
18.45
19.00
Judo
Kuntojudon vapaaharjoitus
19.00
20.30
Pekka
JudoTule mukaan korjaamaan ja kehittämään omia tekniikoita.
19.15
19.30
19.45
20.00
Judo
Kata-harjoitus
20.00
21.30
Arttu
JudoKata-harjoitus vyökokeeseen valmistautuville ja Katasta kiinnostuneille.
Aikido
Aikido aikuiset
20.00
21.30
Vapaaharjoittelu
20.15
20.30
20.45
21.00
21.15

Maanantai

  • Judo Nuoret + Mimmijudo · Johannes, Maija
    17.00 - 18.30
  • Judo Tekniikka/Randori - Kuntojudo, nuoret ja kilpailijat yhdessä · Saku, Ana, Antti
    18.30 - 20.00
  • Judo Kata-harjoitus · Arttu
    20.00 - 21.30

Tiistai

  • Judo U18 + Naiset · Judoliitto
    17.00 - 18.30
  • Judo U21 + Aikuiset Randori · Etelä-Suomen judo
    18.30 - 20.00

Keskiviikko

  • Judo Aikuisten alkeisryhmä · Antti, PasiH, Olli, Anne
    17.00 - 18.30
  • Aikido Aikido aikuiset · Michael Saarikoski 1.dan, Martti Kostamoinen 1. dan, Harri Sirpoma 1. kyu
    18.30 - 20.00

Torstai

  • Judo 8-12v Alkeisryhmä · Pekka, Olli
    17.00 - 18.30
  • Judo Tekniikkaharjoitus aikuisille ja nuorille · Antti
    18.30 - 20.00
  • Aikido Aikido aikuiset · Vapaaharjoittelu
    20.00 - 21.30

Perjantai

  • Judo 10-15v jatkoryhmä + mimmijudo · Pete, Maija
    17.30 - 19.00
  • Judo Kuntojudon vapaaharjoitus · Pekka
    19.00 - 20.30

Lauantai

  • Judo Kilpailijoiden tekniikka ja randori · Tapani, Ana
    12.00 - 13.30
  • Judo Aikuisten alkeisryhmä · Antti, Pasi, Olli
    13.30 - 15.00
  • Judo Mattopainoitteinen eli newaza harjoitus · Anne, Sara
    15.00 - 16.30

Sunnuntai

  • Aikido Aikido aikuiset · Leena Jääskeläinen 3.dan, Sinna Sydänlampi 1. kyu
    11.00 - 12.30
  • Judo Tekniikkaharjoitus · Antti
    12.30 - 14.00
  • Judo Tekniikka- ja randoriharjoitus kilpailijoille · Ana, Tapani
    14.00 - 15.30
  • Karate Juniorit
    17.00 - 18.15
  • Karate Aikuiset · -
    18.15 - 19.30
No kalenteri tapahtumat available!

Tapahtumat